Bojlery

Bojlery- jsou nádoby úrčené k ohřevu užitkové vody pomocí připojení ke zdroji, který vyrábí energii- elektřina, kotle na tuhá paliva, plynové kotle, tepelná čerpadla atd.

Katalog BOJLERY ke stažení zde

Při výběru vhodného výměníkového nebo  dvouplášťového  ohřívače je třeba vycházet ze dvou parametrů:

 • požadované doby ohřevu
 • předpokládané spotřeb...

Bojlery- jsou nádoby úrčené k ohřevu užitkové vody pomocí připojení ke zdroji, který vyrábí energii- elektřina, kotle na tuhá paliva, plynové kotle, tepelná čerpadla atd.

Katalog BOJLERY ke stažení zde

Při výběru vhodného výměníkového nebo  dvouplášťového  ohřívače je třeba vycházet ze dvou parametrů:

 • požadované doby ohřevu
 • předpokládané spotřeby teplé užitkové vody.

Účinnost výměníku je velmi závislá na velikosti jeho teplosměnné plochy. Čím je tato plocha větší, tím rychleji probíhá ohřev užitkové vody. Výkon výměníku je závislý na několika parametrech, zejména na teplotě topné vody, teplotě užitkové vody na vstupu do ohřívače, průtoku topné vody výměníkem a dalších faktorech. Nejlepší bude pro srovnání jednotlivých ohřívačů ukazatel plocha výměníku, protože za stejných provozních podmínek bude efektivnější výměník s větší teplosměnnou plochou.


Výrazný vliv na komfort používání ohřívače má také jeho objem.

Čím větší je objem výměníku, tím větší je komfort používání teplé užitkové vody. Proto v případě, kdy nemáme dostatek místa pro instalaci ohřívače a chceme dosáhnout poměrně vysokého komfortu, je třeba zvolit ohřívač s dvouplášťovým výměníkem, s velkou teplosměnnou plochou, který bude užitkovou vodu ohřívat rychle.

PŘÍRUBA I ZÁVIT - plní funkci revizního otvoru a slouží k napojení topného tělesa. Konkurenční výrobky mají dva vstupy - jeden pro vložení anody, druhý pro vstup na topné těleso. Naše bojlery můžete uložit z jedné strany co nejblíže ke zdi. Potřebujete přístup cca 0,5 m ze strany příruby

SNADNÁ MONTÁŽ A DEMONTÁŽ topného tělesa a víka příruby kličem 13mm- je v každé domácností, nepotřebujete speciální nářadí

LEPŠÍ OCHRANA PŘED KOROZÍ- všechny plochy, které příchází do styku s vodou jsou chraněné smaltem

SNADNÁ VÝMĚNA ANODY - jeden vstup pro anodu a topné těleso

Zobrazit

Bojlery Počet produktů: 8

Podkategorie

 • Stojící bojlery
  1. Bojlery se vyrábějí s jednoduchou či dvojtou topnou spirálou
  2. Jednoduchá topná spirála: plynové kotle, tepelné čerpadla, kotel na tuhé paliva
  3. Dvojtá topná spirála pro kotel na tuhé paliva + solární panely
  4. Nádoby jsou vyráběny s myšlenkou ekologie s možností připojení na více zdrojů
  5. Jeden zdroj tepla = bojlery s jedným výměníkem
  6. Dva zdroje tepla = bojlery s dvojitým výměníkem a hygienické nádrže
  7. Výměníkové ohřívače jsou vybaveny přirubou, která umožňuje instalaci topného tělesa (plní i funkci revizního otvoru)
 • Vodorovné bojlery

  Bojlery, které můžete instalovat k ústřednímu vytápění, například ke kotlům. Jedná se o ležaté bojlery, které můžete postavit na zem v kotelně, nebo pomocí speciálních konzolí pověsit na stěnu v horizontální poloze (na úrovní kotle). Dvouplášťové bojlery minimalizují tepelné ztráty. K bojlerům můžete dokoupit topné těleso od 1,4 kW, kterým můžete ohřívat vodu při odstavení primárního kotle.

 • Elektrický bojlery na zeď

  BOJLERY PRO POVĚŠENÍ NA ZEĎ URČENÉ K  OHŘEVU VODY POMOCÍ ELEKTŘICKÉ ENERGII

  Každý elektrospotřebíč má stupeň IP, který udává jeho odolnost proti vniknutí cizího tělesa nebo kapalin. Elektrické objemové 
  ohřívače vody mívají většinou stupeň krytí IP24, avšak před montáží spotřebiče doporučujeme hodnotu tohoto parametru ověřit nahlédnutím do přiložené dokumentace.

  Koupelnou nebo sprchu rozdělujeme do 4 zon.

  0.- je prostor uvnitř vany nebo sprchové vaničky. Spotřebiče tam používané nebo instalované musí mít stupeň krytí nejméně IPX7 a nesmí být napájeny vyšším napětím než 12 V.

  1.- je omezena následujícími rovinami: svislou, vedoucí podél vnější hrany okraje vany, sprchové vaničky nebo ve vzdálenosti 0,6 m od sprchy, jedná-li se o sprchu bez vaničky, a vodorovnou, vedoucí ve výšce 2,25 m nad úrovní podlahy. Spotřebiče tam používané nebo instalované musí mít stupeň krytí nejméně IPX5 a musí být jištěny proudovým chráničem s citlivostí 30 mA.

  2.-je omezena následujícími rovinami: svislou, vedoucí ve vzdálenosti 0,6 m vně od roviny omezující zónu 1, a vodorovnou - vedoucí ve výšce 2,25 m nad úrovní podlahy. Spotřebiče nacházející se v této zóně musí mít stupeň krytí nejméně IPX4 (platí pro domácnosti), což splňuje ohřovač vody s krytím IP 24 pevné zavěšený na stěně a napojený se zásuvky umyštěne v zoně 3( jištěnou proudovým chraničem 30 mA)

  3.- je omezena rovinami: svislou, vedoucí ve vzdálenosti 2,4 m vně od roviny omezující zónu 2, a vodorovnou, vedoucí ve výšce 2,25 m nad úrovní podlahy. Spotřebiče v zóně 3 musí mít stupeň krytí nejméně IPX1 (ve veřejně přístupných sociálních zařízeních nejméně IPX5).

  • ECOWEY
  • KLASIC
  • PRIMO( MOŽNOST ZAPOJENÍ KE KOTLY)
  • SLIM
  • MINI( NAD A POD UMYVADLO)
Zobrazeno 1 – 8 z 8 položek
Zobrazeno 1 – 8 z 8 položek